Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Wyszczególnienie wykonywanych w toku przeglądów czynności serwisowych i wymienianych części zamiennych: kontrolujemy ilość czynnika chłodzącego i ewentualne braki uzupełniamy według norm Audi, kontrolujemy szczelność układu, wykonujemy odgrzybienie układu i oczyszczenie czynnika chłodzącego, kontrolujemy pracę skraplacza, parownika i sprężarki klimatyzacji, kontrolujemy czy układ prawidłowo chłodzi, wymieniamy filtr kabiny, w toku napraw wymieniamy chłodnice, wentylatory, parowniki, przewody klimatyzacji, wykonujemy płukanie całego układu, wymieniamy lub aby naprawa była tańsza regenerujemy sprężarki.

Polecamy aby nie mniej niż raz w roku wykonać przegląd układu klimatyzacji i naprawić wykryte usterki.

Klimatyzacja stała się na tyle typowym wyposażeniem samochodów, że ich awarie są dla nas mocno odczuwalne. Z przeprowadzonych badań wynika, że gdy temperatura powietrza jest wyższa niż 30 stopni, brak klimatyzacji ma ujemny wpływ na bezpieczne prowadzenie auta. Klimatyzacja oprócz chłodzenia, osusza i oczyszcza powietrze, można ją zastosować do odparowania szyb.

Polecamy, aby nie mniej niż raz w roku wykonać odgrzybienie układu klimatyzacji, aby nie dopuścić do rozwoju flory bakteryjnej, która powoduje nieprzyjemne zapachy i stany alergiczne.

Funkcjonowanie klimatyzacji uzależnione jest od pracy sprężarki, która obciąża dodatkowo silnik powodując wyższe spalanie. Obciążenie to zależy również od temperatury pobieranego powietrza. W związku z tym polecamy, aby w upalne dni wykorzystywać funkcję obiegu wewnętrznego, co pozwoli uniknąć pobierania przez klimatyzację powietrza o temperaturze kilkudziesięciu stopni, oraz zdecydowanie podwyższy efektywność chłodzenia.

Funkcjonowanie klimatyzacji automatycznej w opinii Klientów jest niejednokrotnie meczące, gdyż elektronika poprzez ostro działające nadmuchy zmierza do szybkiego obniżenia temperatury wnętrza, co może być powodem stanów przeziębieniowych. Można spowodować ominięcie trybu automatycznego poprzez zredukowanie mocy nadmuchu i zaprogramowanie innych kierunków.