Home » Serwis » Naprawy układu wydechowego

Naprawy układu wydechowego

Wyszczególnienie wymienianych w toku napraw części zamiennych: kompletne układy wydechowe, tłumiki końcowe, tłumiki środkowe, rury wydechowe, wieszaki, łączniki elastyczne, katalizatory, sondy lambda, kolektory wydechowe, filtry cząstek stałych, spawamy także elementy.

Układ wydechowy odpowiada za zminimalizowanie hałasu pracującego silnika, oraz za usunięcie spalin i zawartych w nich zanieczyszczeń. Od jego dobrego stanu technicznego zależy komfort osób podróżujących. Z technicznego punktu widzenia jego rola jest znacznie szersza, co wielokrotnie nie jest brane pod uwagę przez kierowców, że podstawowe parametry pracy silnika, jak moc i moment obrotowy, oraz spalanie uzależnione są od jego prawidłowego działania. Jest to na tyle ważne, że jedną z metod podwyższania mocy sinika są przeróbki mechaniczne fabrycznych układów wydechowych, czego oczywiście nie zalecamy, gdyż stosuje się to w przypadku aut szykowanych do sportu.

Praca układu wydechowego pod podwoziem pojazdu narażona jest na ciągłe działanie wody, błota i kamieni, a szybkozmienne temperatury i zjawiska korozyjne są przyczyna powstania nieszczelności w układzie i wzrostu jego hałaśliwości. W tej sytuacji może dojść do uszkodzenia podłogi, oraz do przedostania się trujących gazów spalinowych do wnętrza pojazdu.

Polecamy aby nie mniej niż raz w roku ewentualnie co 15 000 km zbadać stan techniczny układu wydechowego i naprawić wykryte usterki.

Jeśli przytrafi się Państwu niespodziewany defekt wydechu i będzie potrzebna nasza pomoc, szybko zajmiemy się naprawą.