Home » Serwis » Wymiana żarówek

Wymiana żarówek

Wyszczególnienie wymienianych żarówek: reflektorów głównych drogowych, mijania, pozycyjnych, stopu, trzeciego światła stopu, tablicy rejestracyjnej, wstecznego, świateł przeciwmgielnych, kierunkowskazów, oświetlenia wnętrza, oświetlenia deski rozdzielczej i wskaźników, lampek kontrolnych, kabiny, schowków i bagażnika, żarniki xenonowe.

Z pewnością przepalone żarówki reflektorów głównych są szczególnie dokuczliwe dla kierowców, gdyż muszą być od razu wymienione. Jest to przyczyną nerwowych reakcji, gdy próby dostania się do przepalonej żarówki napotykają na komplikacje. Reflektory są obecnie przysłonięte przez podzespoły silnika, które trzeba często usunąć czasami nawet wyjąć całą lampę, a tu już potrzebne są umiejętności aby nie narobić niepotrzebnych szkód. Oprócz tego każdą wymianę należy zakończyć wykalibrowaniem świateł, które muszą spełniać kryteria dopuszczenia do ruchu.

Jeszcze bardziej uciążliwe do wymiany mogą być żarówki oświetlenia deski rozdzielczej i wskaźników itp. które polecamy wymieniać u nas.

Jeśli nie działają światła xenonowe to wcale nie musi świadczyć o przepaleniu żarnika, gdyż uszkodzona elektronika daje takie same objawy i przed wymianą polecamy wcześniejszą diagnostykę.

Typowym zjawiskiem są pytania Klientów o powód częstego przepalania się żarówek w reflektorach. Zależy to z pewnością od jakości samych żarówek, ale nie tylko, ich trwałość uzależniona jest także od stabilności napięcia w instalacji elektrycznej, oraz od stanu technicznego styków zasilających, co w przypadku gdy dużo jeździmy na włączonych światłach ma decydujące znaczenie.

Jeśli przepalą się Państwu żarówki i będzie potrzebna nasza pomoc, szybko zajmiemy się naprawą.