Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Wyszczególnienie wymienianych w toku napraw części zamiennych: paski rozrządu, łańcuchy rozrządu, rolki, napinacze, pompy wody, płyn chłodniczy i uszczelniacze.

Rozrząd odpowiada za regulację czasów otwarcia i zamknięcia zaworów ssących i wydechowych. Parametry te muszą być perfekcyjnie zgodne z wymaganiami producenta. Rozrząd funkcjonuje w warunkach zmieniających się temperatur i obciążeń mechanicznych. Z przeprowadzonych badań wynika, że na trwałość rozrządu ma wpływ jego wiek, przebieg zrealizowany na danym komplecie, oraz trudne warunki jazdy skracające okres jego użytkowania.

Typowym zjawiskiem z jakim mamy do czynienia na co dzień są awarie silnika spowodowane uszkodzeniami elementów rozrządu, które nie zostały wymienione według wymagań Audi. Zniszczeniu ulegają tłoki, zawory, głowica, wałek rozrządu i są tak poważne, że naprawa jest wielokrotnie wręcz nieopłacalna i lepiej wymienić silnik.

Typowym zjawiskiem są pytania Klientów o cenę wymiany paska rozrządu, gdyż uważają że to będzie wystarczające. Z dalszej rozmowy wynika że w innych warsztatach podawana jest cena takiej usługi, ale będzie ona zdecydowanie zaniżona w porównaniu do ceny wymiany kompletnego rozrządu.

Kupując auto używane należy zwrócić szczególną uwagę na prawdziwość danych dotyczących rozrządu i w przypadku wątpliwości trzeba go jak najprędzej wymienić.

Nasz serwis wymienia rozrządy we wszystkich modelach według wymagań producenta, polecamy nasze usługi.