Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Wyszczególnienie wymienianych w toku napraw części zamiennych: elementy gumowo metalowe, tuleje wahaczy, sworznie wahaczy i wahacze, łączniki i gumy stabilizatora, drążki i poduszki stabilizatora, końcówki drążków kierowniczych i drążki kierownicze, sprężyny, łożyska i piasty, amortyzatory i poduszki amortyzatorów, poddajemy regeneracji przekładnie kierownicze.

Zawieszenie samochodu odpowiada za zminimalizowanie oddziaływania słabej strony naszych dróg na karoserię samochodu i osoby podróżujące. Od dobrego stanu technicznego zawieszenia zależy nie tylko wygoda podróżnych, ale również stateczność, przyczepność kół do drogi i trwałość karoserii. Trwałość pracującego zawieszenia uzależniona jest między innymi od sposobu jazdy, jest ono wrażliwe na dziury, gdy najedziemy na przeszkodę, a największym uszkodzeniom ulega w trakcie wypadków. Zdarzają się pytania Klientów z jaką w takim razie prędkością jeździć po słabych jakościowo drogach. Ci którzy jeżdżą szybko słabiej odczuwają nierówności, natomiast taka jazda stwarza bardzo duże uderzenia dynamiczne w zawieszenie i przyspiesza jego zużycie.

Typowym zjawiskiem z jakim mamy do czynienia na co dzień jest wstrzymywanie przez Klientów potrzebnych napraw zawieszenia, czego następstwem są jeszcze poważniejsze awarie, ponieważ często jednostkowy element ma wpływ na uszkodzenie większego podzespołu prowadząc do bardzo drogich napraw.

Decydując się na naprawę elementów zawieszenia należy wziąć pod uwagę fakt, że niektóre z nich muszą się zakończyć wykalibrowaniem geometrii.?

Stosujemy w tym celu skomputeryzowane urządzenie dokonujące kalibracji, której parametry muszą być zgodne z wymaganiami producenta. Typowym zjawiskiem są pytania Klientów o cenę wymiany elementów zawieszenia, które muszą się zakończyć wykalibrowaniem geometrii, uzgadniamy wtedy cenę sumaryczną. Z dalszej rozmowy wynika że w innych warsztatach podawana jest cena takiej usługi, bez geometrii, ale będzie ona zaniżona, w porównaniu do ceny wraz z geometrią.

Polecamy aby nie mniej niż raz w roku ewentualnie co 15 000 km zbadać stan techniczny zawieszenia i naprawić wykryte usterki.

Jeśli przytrafi się Państwu niespodziewany defekt zawieszenia i będzie potrzebna nasza pomoc, szybko zajmiemy się naprawą.